Odleť aj ty s Oravskou raketou do Bruselu v roku 2020!

Chceš sa so spolužiakmi pozrieť na pár dní do Bruselu a navštíviť jeho najzaujímavejšie miesta? Je to jednoduché. Zapoj sa do súťaže a zamakaj, máš to v rukách. Pocestujú až 3 tímy (spolu 9 študentov) z oravských stredných škôl.

Podstatou súťaže je aktívne skvalitnenie  okolia  alebo život komunity. Prihlásiť sa môžete s niečím, čomu sa už dlhšie venujete alebo sa rozhodnete urobiť niečo nové práve teraz! Môže to byť čokoľvek. Podstatné je, aby ste riešili nejaký problém alebo prispeli k zlepšeniu života okolo vás.

Oravská raketa je združenie zložené z podnikateľov, ktoré pomáha mladým ľudom rozvíjať svoju tvorivosť a kritické myslenie.

Združenie Oravská raketa

„Minulý rok sme sa súťaže zúčastnili aj my a vyhrali sme. Vďaka súťaži s oravskou raketou sme navštívili nádhernú krajinu –  Írsko, konkrétne Dublin. Boli sme v Googli, Facebooku. O tom aké to bolo skvelé, si myslím, že vám ani nemusíme hovoriť. Trinity College je jedná zo  svetových univerzít a my sme ju mohli navštíviť. Je tam obrovská knižnica, v ktorej sme sa cítili ako v rozprávke. Boli sme aj na Slovenskom veľvyslanectve v Írsku. Spoznali sme množstvo zaujímavých ľudí aj miest.  Ak by sme mali povedať všetko, čo sme za tých pár dni zažili, písala by som ešte veľmi dlho.

Trinity College

 Stačilo mať nápad a zrealizovať ho a naozaj sa to vyplatilo. Do súťaže sme išli s tým, že ak sa nám aj nepodarí vyhrať, stále budeme v pluse, lebo sme vytvorili niečo, z čoho máme veľkú radosť. Počas súťaže mal každý tím svojho mentora, ktorý mu pomáhal zdokonaľovať svoj plán. Ja a moja skupina  sme vytvorili stránku ZistiViac.sk, kde sa snažíme prezentovať úspešných ľudí z Oravy a prostredníctvom nich motivovať mladých ľudí – „keď sa chce, všetko je možné“. A to isté chcem povedať aj vám. Pokiaľ ste študenti strednej školy a máte nápad, zapojte sa do súťaže. Možno práve vám sa zadarí a ani nebudete vedieť ako a budete v Bruseli!“

Dublin, Google